Google Shopping (PLA)

Idealne rozwiązanie dla e-commerce

W 2013 roku właściciele sklepów internetowych zyskali nowe narzędzie promocji. Właśnie wtedy wystartowała usługa Google Shopping, czyli po polsku Google Zakupy. Polega to na wyświetlaniu w wynikach wyszukiwania zdjęć konkretnych, promowanych przez sklep produktów wraz z cenami i linkami do sklepu. To duże ułatwienie dla kupujących i czysty zysk dla sprzedających. Soluma SEM pomoże Ci zintegrować Twój e-sklep z usługą Google Zakupy.

Google Shopping (PLA)

Usługa jest przeznaczona dla wszystkich sklepów internetowych, które dołączą do programu Google Merchant Center. Jest powiązana z kampanią AdWords, co daje właścicielowi istotne korzyści:

  • Brak opłat za wyświetlanie reklamy – płacisz tylko za kliknięcia w zdjęcie produktu przenoszące klientów do sklepu.
  • Niski koszt CPC – statystyki pokazują, że znacznie więcej osób, które przeszły do sklepu po kliknięciu w zdjęcie produktu, dokonuje później zakupu. Pod tym względem zakupy Google są porównywalne tylko z kampaniami remarketingowymi.
  • Znacznie wyższy współczynnik konwersji – link sponsorowany w formie zdjęcia produktu i ceny jest dla użytkowników bardziej atrakcyjny, a więc łatwiej go zauważają i chętniej w niego klikają.

Aby móc przystąpić do programu sklep musi zostać zintegrowany z usługą. Tym zajmujemy się my. Tobie pozostaje tylko wskazanie nam tych produktów, które generują największe przychody, czyli po prostu najlepiej się sprzedają. Warto uczynić z nich flagowe pozycje sklepu i dzięki nim przyciągać kolejnych klientów.

Koszt kampanii jest uzależniony od wielu czynników. Najważniejsza jest konkurencyjność wybranych słów kluczowych, pod którymi klienci będą szukać Twoich produktów. Pod względem wykorzystania budżetu reklama w Google Zakupy jest jedną z najbardziej efektywnych.

Decydując się na współpracę z nami otrzymasz:

  • Pełną integrację sklepu z usługą zgodnie z wymaganiami Google
  • Zoptymalizowanie kampanii pod kątem realnych potrzeb sklepu
  • Regularne raportowanie efektów kampanii wraz z propozycjami nowych rozwiązań, dzięki czemu maksymalnie wykorzystamy dostępny budżet dla zwiększenia popularności sklepu i sprzedaży.

Skontaktuj się z nami i poproś o ofertę. Dopasujemy ją do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Przekonaj się, ile Twój sklep może zyskać dzięki obecności w programie Google Shopping.

 

Zgłoś sklep i ciesz się zyskami!

Oferta SEO

Oferta Pay per click

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.